CHARVÁT
  • Úvod
  • Novinky
  • Tzigane du Berlais zvítězil ve 128. Velké pardubické

Tzigane du Berlais zvítězil ve 128. Velké pardubické

Při své premiéře na startu nejslavnějšího českého dostihu se ve 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou prosadil sedmiletý valach ze stáje Dr. Charváta TZIGANE DU BERLAIS (Poliglote), v jehož sedle získal páté vítězství ve Velké žokej Jan Faltejsek. Podruhé se radoval majitel Jiří Charvát, jehož Decent Fellow zvítězil před 12 lety, pro trenéra Pavla Tůmu byl dnešní úspěch premiérou.

Na start nakonec vyrazila dvacítka soupeřů – Sztorm byl pro zranění krátce před startem škrtnut, a do sedla outsidera Mileryta se místo zraněného Jána Macha vyhoupl Michal Kubík. Tempa se podle očekávání chopil Bridgeur s Jaroslavem Myškou, který zavedl celé pole k Taxisovu příkopu. Tam skončily naděje Templáře, Ter Milla, Universe of Gracie i Vicodyho, pro něhož to bohužel byl poslední skok v životě, na následující Irské lavici skončil Vajgaros. Zrádná šestka znamenala konec pro Delight My Fire a před ní štycl Kasim. Po prvních 6 překážkách tak pole výrazně prořídlo a dál pokračovalo jen 13 koní.

Dostih přešel po klidnější fáze, v níž nadále taktovku držel Bridgeur, za kterým se usadili Hegnus a Nikas, blízko byli i Zarif, Stretton a Ange Guardin, Tzigane du Berlais se držel v druhé části pole, stejně jako obhájce vítězství No Time To Lose. Bridgeur zavedl pole až na trávu, kde mu na paty šlapal Zarif a Stretton, naopak No Time To Lose měl v té době poměrně velkou ztrátu, nicméně i loni byl na tomto místě čelu dost vzdálen. Tentokrát ale do boje o medailové pozice nezasáhl. V cílové rovince vytáhl Jan Faltejsek Tzigane du Berlaise zpoza vedoucí čtveřice ven a zatímco u bariéry bojoval Hegnus se Strettonem a nejblíže bariéry potvrzoval své stálé kvality Zarif, Tzigane du Berlais přešel do čela a jistě o 3 délky zvítězil. Druhý finišoval Hegnus (Magnus) s Markem Stromským, třetím místem převapil Stretton (House Rules) s Thomasem Garnerem, čtvrtý doběhl Zarif (Observatory) s Raffaele Romanem a tabuli uzavřel obhájce vítězství No Time To Lose (Authorized) s Josefem Váňou mladším.

Dostih dokončilo 11 koní, na dotované příčky dosáhli ještě šestý Ange Guardian a sedmý Bridgeur. Vítěz vyběhl čas 9:05,56, jeden z nejlepších v historii dostihu.

Tzigane du Berlais, zakoupený Chrisem Richner na dražbě společnosti Arqana za 26.000 €, je synem plemeníka Poliglote (Sadler’s Wells) a jistě stojí za pozornost, že tři nejlépe dotované dostihy dnešního pardubického mítinku vyhráli potomci Sadler’s Wellsových synů. Jeho matka Boheme du Berlais (Simon Du Desert), třikrát umístěná na překážkách, je matkou výborné překážkářky Gitane du Berlais (Balko), vítězky Gd1 Scilly Isles Novices Chase v Sandown Parku či Gd3 proutěnek v Auteuil, či úspěšného francouzského handicapového koně Poeme du Berlais (Great Pretender), který v kariéře vydělal téměř 230 tisíc euro. 

Zdroj: www.dostihy.fitmin.cz

CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice 394
285 21 Zbraslavice

IČO: 27407667
DIČ: CZ 27407667

Telefon: +420 327 591 112
Mobil: +420 606 646 415
Fax: +420 327 591 429
E-mail: charvat@charvat-chs.cz

Mapa

Firmy skupiny Charvát

Firmy skupiny CHARVÁT dnes zaměstnávají přes 800 zaměstnanců a dosahují obratu 65 Mio EUR. Mimořádně významné jsou výrobní technologie, kterými skupina disponuje: vlastní nástrojárna, moderní CNC obrábění, robotizovaná svařovací pracoviště a chemicko-tepelné zpracování.

Kontakty

CHARVÁT Group s.r.o.
Zbraslavice 394
285 21 ZBRASLAVICE

+420 327 591 112
charvat@charvat-chs.cz